Planujesz kompleksowy remont w swoim domu i zastanawiasz się jak zmierzyć drzwi? A może dopiero wprowadzasz się do nowego mieszkania i zachodzisz w głowę jak zmierzyć futrynę, by właściwie dopasować ją do otworu na drzwi? Jedno jest pewne – niezbędne są dokładne wymiary, dzięki którym oszczędzisz sobie pomyłek przy składaniu ostatecznego zamówienia. Z naszym krótkim poradnikiem w kilku krokach dowiesz się jak dokonać takich pomiarów samodzielnie. Dziś podpowiemy, jak zmierzyć skrzydło drzwiowe zarówno w przypadku już zamontowanej futryny, jak i samego otworu na drzwi.

Jak zmierzyć drzwi wewnętrzne i zewnętrzne?

Przed Tobą zadanie, ale myślisz, jak się za nie zabrać i jak prawidłowo zmierzyć drzwi? Przede wszystkim najważniejszym narzędziem, które ułatwi pierwszy krok będzie co najmniej 2,5, a w niektórych przypadkach 3-metrowa miara. Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć to należy wykonać trzy pomiary i uwzględnić:

Dość restrykcyjnie należy podejść do zagadnienia, jak zmierzyć szerokość drzwi. Zdecydowanie warto dokonać pomiarów np. u góry otworu, w środku i u jego podstawy ze względu na fakt, że przygotowane miejsce na montaż drzwi nie zawsze w każdym miejscu jest równe. A jak należycie zmierzyć drzwi pokojowe, łazienkowe, balkonowe lub wejściowe? W tym przypadku należy wziąć pod uwagę grubość całkowitą materiału, takiego jak panele, parkiet czy płytki, która w skrajnych przypadkach może zabrać aż do 3 cm z wysokości.

Jak zmierzyć drzwi do starej futryny?

Wiesz już jak zmierzyć wymiar drzwi w przypadku kiedy otwór drzwiowy jest pusty i będzie to pierwszy montaż w nowozamieszkałym miejscu. A co gdy chcesz jedynie odświeżyć wygląd swoich czterech ścian i zamierzasz dokonać wymiany starych drzwi na nowoczesne modele? Należy upewnić się, czy stara futryna zachowuje pełną stabilność. Jeśli tak to nie ma konieczności jej wymiany i dokonanie wymiarów jest bardzo prostą misją. Jak więc zmierzyć drzwi do futryny? Wystarczy przeciągnąć miarę od podłogi do wewnętrznej górnej części i w ten sposób uzyskasz wysokość. Szerokość zmierzysz, rozciągając miarę po bokach w wewnętrznych częściach futryny. Perfect Door to producent drzwi z wieloletnim doświadczeniem w produkcji drzwi, ościeżnic i pozostałych akcesoriów drzwiowych. W obszernej ofercie, jaką proponujemy naszym klientom, znajdują się m.in.:

Jako producent stolarki drzwiowej stawiamy na wysoką jakość oferowanych produktów. W procesie projektowania i tworzenia wykorzystujemy najnowsze technologie pozwalające zapewnić im trwałość i nienaganną estetykę. Zapraszamy!

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.
© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.