Chcesz zaopatrzyć się w nowe drzwi, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować – drzwi ramiakowe czy płytowe? W tym artykule podpowiadamy, czym różnią się te dwa typy i jakie drzwi warto wybrać.

Drzwi ramiakowe czy płytowe?

Każdy rodzaj drzwi ma swoją charakterystyczną konstrukcję, wygląd oraz funkcjonalność. Niektóre zapewniają lepszą akustykę, inne natomiast są odporne na odkształcenia i mają masywną budowę. Drzwi ramiakowe a płytowe – przekonaj się, jaki wariant wybrać!

Drzwi ramiakowe

Tego rodzaju drzwi wyróżniają się konstrukcją, która przypomina ramę. Składają się zazwyczaj z dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiaków – takie obramowanie gwarantuje trwałość i solidność. Systemy drzwiowe ramiakowe są wykonane z litego drewna lub MDF oraz wypełnione cieńszymi panelami. Masywne elementy połączone są za pomocą kołków.

Drzwi płytowe

Drzwi wewnętrzne płytowe to model, którego skrzydło tworzy jedną całość. Zasadniczą różnicą pomiędzy dwoma rodzajami skrzydeł drzwiowych jest ich budowa. Ramiaki można zobaczyć na pierwszy rzut oka, natomiast drzwi płytowe mają ramę schowaną pod płytą HDFDrzwi płytowe są lżejsze od ramiakowych, przez to też mniej odporne na odkształcenia. 

Do drzwi płytowych możesz wybrać jedno z wielu rodzajów wypełnień – najpopularniejszym jest tzw. plaster miodu. Ten wkład jest wykonany ze sztywnego papieru o dużej odporności, jednocześnie skrzydło jest lekkie. 

Podsumowanie

To, czy lepiej wybrać drzwi płytowe czy ramiakowe, zależy od kilku czynników: potrzeb użytkowników, wystroju wnętrza, a także oczekiwań wobec roli skrzydła drzwiowego w domu. Z pewnością warto zwrócić uwagę na cenę, ale przede wszystkim na jakość wykonania. Tylko solidne drzwi inwestycyjne, ramiakowe czy płytowe są gwarancją wytrzymałości na długie lata. Jako producent drzwi oraz producent stolarki drzwiowej oferujemy szeroki wybór skrzydeł drzwiowych, które zachwycą Cię pięknym wyglądem oraz trwałością!

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.
© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.