Ościeżnica to ważna część systemu drzwiowego, dlatego wiele osób zastanawia się, jakie ościeżnice wybrać. Ościeżnice stałe a regulowane – w tym artykule poznasz różnice między tymi rodzajami. Podpowiadamy również, na jaki wariant warto się zdecydować.

Ościeżnice stałe a regulowane – czym się różnią?

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać ościeżnice stałe czy regulowane, to warto na początku wiedzieć, czym różnią się od siebie oba te produkty. Ościeżnice można zaklasyfikować do dwóch kategorii ze względu na ich konstrukcję. Stałe futryny wyróżniają się konkretnymi wymiarami, dlatego jako producent ościeżnic stałych udostępniamy je w określonych wersjach. Dlatego też ich regulacja nie jest możliwa. Natomiast regulowane ościeżnice dają więcej możliwości w kontekście ich dopasowania. Opcja regulacji sprawia, że można dosyć elastycznie dobrać ościeżnicę do grubości ścian. 

Jakie ościeżnice warto wybrać?

To, czy lepiej wybrać ościeżnice regulowane czy stałe zależy od kilku kwestii i jest ważną decyzją, której nie należy bagatelizować. Rodzaj ościeżnicy powinien spełniać nie tylko wymogi estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Musi pasować do grubości muru, a także do stylu wnętrza oraz kolorystyki skrzydła drzwiowego. 

Jako producent ościeżnic regulowanych wiemy, że doskonale sprawdzają się one w sytuacji, kiedy masz do czynienia ze ścianami o nietypowej grubości np. w starym budownictwie. Dodatkowo opaski maskujące regulowane estetycznie maskują ścianę, zapewniając elegancki efekt wizualny. Tego rodzaju ościeżnice są również łatwe w montażu i mają szerokie zastosowanie. Natomiast stałe ościeżnice znajdą zastosowanie szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie nie ma przestrzeni na masywne obramowanie. Sprawdzą się również w sytuacji, gdy możliwości techniczne są ograniczone np. przy styku ścian. 

Podsumowanie

Chcesz zaopatrzyć się w ościeżnice regulowane lub stałe? Jako producent drzwiproducent ościeżnic oraz producent ościeżnic nakładkowych oferujemy szeroki wybór produktów wysokiej jakości. W asortymencie znajdziesz m.in.:

Zapraszamy na zakupy!

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.
© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.