Zastanawiasz się, na jakie drzwi postawić w nowocześnie urządzonym domu? Ciekawym rozwiązaniem jest ościeżnica regulowana bezprzylgowa. Co to jest? Jest to rama drzwi pozbawiona felcu znanego z ościeżnic przylgowych. Rozwiązanie tego typu zyskuje ostatnio coraz bardziej na popularności. Świetnie pasuje do wnętrz utrzymanych w minimalistycznym stylu. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, to świetnie się składa! Jako wieloletni producent drzwi wysokiej jakości zapraszamy do dalszej lektury tego tekstu.

Czym jest ościeżnica bezprzylgowa? 

Ościeżnica bezprzylgowa jest ramą, która ma prostą krawędź.  Drzwi w momencie zamknięcia tworzą z nią więc jedną płaszczyznę. Dzięki temu prezentują się bardzo nowocześnie i są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba projektantów wnętrz.

Warto wspomnieć też, że po zamknięciu drzwi, do których zastosowano ościeżnicę tego typu, zawiasy są niewidoczne. Całość prezentuje się więc bardzo schludnie. To kolejny z powodów, dla których wiele osób inwestuje właśnie w ten typ ościeżnicy.

Zalety ościeżnic bezprzylgowych

Poza walorami estetycznymi ościeżnica bezprzylgowa ma też inne zalety. Brak felcu sprawia, że drzwi są znacznie mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ma to związek z tym, że od ościeżnicy nie odstają żadne widoczne elementy. Dodatkowo drzwi tego typu znacznie łatwiej utrzymać w czystości. 

Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie ościeżnicy bezprzylgowej w połączeniu z zamkiem magnetycznym. Efektem tej kompozycji są bardzo schludne i cicho zamykające się drzwi, które są odpowiedzią na potrzeby osób wrażliwych na wszelki domowy hałas.

Ościeżnica regulowana czy stała? Poznaj różnice

Do Twojego wyboru są dwa rodzaje omawianych przez nas ram: ościeżnica bezprzylgowa regulowana oraz ościeżnica bezprzylgowa stała. Zastanawiasz się, który typ będzie lepszym wyborem do Twojego domu? Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania, które bez problemu dopasujesz do swoich drzwi, to przyda Ci się ościeżnica regulowana bezprzylgowa. Co to jest? Mowa tu o elemencie, w przypadku którego można dopasować szerokość do wielkości wnęki oraz pozostałych elementów konstrukcji. Ościeżnice regulowane są łatwe w montażu i bardzo estetyczne. Można przy ich pomocy maskować również krzywizny na ścianie. Ciężko jednak skorzystać z tego rozwiązania w przypadku małych pomieszczeń, a także drzwi umieszczonych tuż obok ściany. Ponadto cena ościeżnicy regulowanej jest nieco wyższa od stałej.

Ościeżnica stała bezprzylgowa ma już z góry ustaloną szerokość. Zazwyczaj jest ona po prostu dopasowana do standardowych wymiarów otworów drzwiowych. Jeśli więc nie zamierzasz zastosować w swoim wnętrzu nieszablonowego rozwiązania, to śmiało możesz zainwestować właśnie w takie ościeżnice do drzwi.

Są one tańsze od swoich regulowanych odpowiedniczek, jednak można z nich skorzystać tylko w przypadku idealnie równych murów, jako że są masywniejsze.

Nasza firma, jako doświadczony producent stolarki drzwiowej posiada w swojej ofercie ościeżnice bezprzylgowe, a także system ukryty Sara Pro (w tym przypadku wszystko licuje się ze ścianą). Zachęcamy do poświęcenia chwili na zapoznanie się z naszą ofertą. Z pewnością znajdziesz w niej rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb, a w razie pytań, służymy pomocą.

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.
© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | PerfectDoor Sp. z o. o.